12 TV ve 11 Radyo Kanalı 668 Nolu KHK Kapsamında Kapatıldı

Darbe girişimi sonrasında ilan edilen 90 günlük OHAL kapsamında örgüt bağlantısı bulunan radyo ve televizyon kanallarını kapatılmaya devam ediyor.

Radyo, Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından yapılan son dakika açıklamasında Milli Güvenliğimizi tehdit eden terör örgütleri ile bağlantısı tespit edilen 12 televizyon kanalı ve 11 radyo kanalı kapatıldı. Açıklanan son dakika bilgisinde kapatılan radyo ve televizyon kanalları OHAL esnasında yayımlanan 668 nolu Kanun Hükmünde Kararname kapsamına alındı.

Kapatılan Kanalların Listesi

668 Nolu Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında kapatılan radyo ve televizyon kanalları, Milli Güvenliğe tehdit oldukları sebebiyle kapatıldı. Terör örgütü bağlantıları olduğu tespit edilen kanallarının listesi ise şu şekilde belirtildi.

TV Kanallarından Bazıları

# Özgür Gün TV
# Jiyan TV
# Azadi TV
# Denge TV
# HTV Hayat
# İMC TV
# TV 10
# Zarok TV
# Mezopotamya TV

Kanallar TÜRKSAT’a İletildi

OHAL ilanı sonrasında yayımlanan 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kapatılmaları kararlaştırılan televizyon ve radyo kanalları, frekanslarının kesilmesi ve yayına kapatılmaları için TÜRKSAT’a bilgilendirme yazısı yollandı. Yollanan kararın ardından ise önceki gün gece yarısı bu kanalların yayını durduruldu ve yayına kapatıldı.

Daha Önceden Kapatılan Kanallar

668 nolu KHK’nın yayımlanması ile 27 Temmuz günü FETÖ bağlantılı kanallar kapatılmıştı. İşte daha önceden kapatılan kanalların listesi:

# Barış TV
# Bugün TV
# Can Erzincan TV
# Dünya TV
# Hira TV
# Irmak TV
# Kanal 124
# Kanaltürk
# MCV
# Mehtap TV
# Merkür TV
# Samanyolu TV
# Samanyolu Haber
# SRT Televziyonu
# Tuna Shopping
# Yumurcak TV

f3haber.com

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.