2016 DGS Tercihleri Başladı (DGS Tercih Kılavuzu Yayımlandı)

2016 DGS tercih kılavuzu yayımlandı ve tercihler alınmaya başladı.

21 Ağustos 2016 Pazar günü gerçekleştirilen ve binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen 2016 Dikey Geçişi Sınavı (DGS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından ise sınava katılan binlerce aday, tercih kılavuzunun yayımlanması bekleniyordu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından önceki gün yapılan açıklamada DGS tercihlerinin 30 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında alınacağı belirtildi. Tercih tarihlerinin açıklanmasının ardından ise adaylar, DGS kılavuzunun yayımlanmasını bekledi. ÖSYM tarafından bugün yapılan açıklamada ise 2016 DGS tercih kılavuzu yayımlandı.

Yayımlanan kılavuza göre Meslek yüksekokulları ile Ön lisans mezunu adaylarının lisans eğitime geçme adına katıldığı sınav sonrasında, adaylar için en önemli süreç başladı. Lisans eğitime geçme adına sınavda ter döken adaylar, aldıkları puan karşılığında lisans bölümlerine geçme adına tercih yapacak.

30 Eylül ile 7 Ekim tarihleri arasında alınacak olan DGS tercihleri kapsamında tercih yapacak olan adaylar, 30 Eylül tarihinde “www.osym.gov.tr” adresi üzerinden yayımlanan DGS tercih kılavuzuna, bu kılavuzda yer alan taban puanlara göre gitmek istedikleri lisans programını tercih edebilecek. 2016 DGS tercih işlemleri kapsamında tercih yapacak olan adaylar, belirtilen tarihler arasında “ais.osym.gov.tr” adresi üzerinden kişisel panellerine giriş yaparak bu işlemlerini yapabilecekler.

2016 DGS Tercih Kılavuzu

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 2016 DGS kılavuzu yayımlandı. DGS’ye giren adaylar, kılavuzda bulunan lisans programlarına başvuruda bulunabilecektir. ÖSYM tarafından yayımlanan 2016 DGS tercih kılavuzu için “www.osym.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 DGS tercih işlemlerinin sonuçlarının açıklanma tarihi hakkında henüz net bir bilgi bulunmamakta olup, tercih sonuçlarının 7 Ekim tarihinden kısa bir süre sonra açıklanması bekleniyor.

f3haber.com

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.