2017 KPSS Alan Bilgisi Sınavları Başvurusu Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2017 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi başvurularının başladığı belirtildi.

ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında, 27 Mayıs 2017 tarihinde saat: 10:00’da düzenlenecek olan KPSS Alan Bilgisi 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri), 27 Mayıs 2017 tarihinde saat: 14:30’da düzenlenecek olan alan bilgisi 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye), 28 Mayıs 2017 tarihinde saat: 10:00’da yapılacak olan alan bilgisi 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) için başvuruların başladığı belirtildi.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İlgili sınavlara başvuruda bulunacak olan adaylar, başvurularını internet üzerinden online olarak yapacaktır. ÖSYM üzerinde geçerli fotoğrafı bulunan adaylar, ais.osym.gov.tr adresi üzerinden panellerine girerek başvuru yapacakları sınavlara ön başvurularını yapacaklar. İnternet üzerinden başvurularını yapan adaylar, son ödeme tarihine kadar sınav başvuru ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

ÖSYM üzerinde geçerli bir fotoğrafı olmayan adayların ise başvuru merkezleri ile ÖSYM bürolarına başvurarak başvuru bilgilerini güncellemeleri gerekiyor.

Başvuru Ücreti Son Tarihi ve Ücretin Ödeneceği Bankalar

31 Mart günü sona erecek olan başvuruların ücretlerinin son ödeme tarihi ise 3 Nisan 2017 Pazartesi günü. İşte başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar.

# Akbank şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (Kıbrıs’tan başvuracak adaylar hariç),
# Finansbank şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (Kıbrıs’tan başvuracak adaylar hariç),
# Kuveyt Türk Katılım Bankası şubeleri ve internet bankacılığı (Kıbrıs’tan başvuracak adaylar hariç)
# Türk Ekonomi Bankası (TEB) şubeleri ve internet bankacılığı,
# Halkbank ATM’leri, internet bankacılığı ve şubeleri,
# Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şube ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
# ÖSYM resmi internet sitesinde bulunan e-İŞLEMLER kısmındaki “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Alan Bilgisi başvuru ücreti, her bir oturum için 40 TL olarak açıklandı.

5haber.com  |  Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.