AB Bakanı Ömer Çelik’ten İkinci Darbe Açıklaması

15 Temmuz gecesi meydana gelen ve ülke tarihine bir kahramanlık destanı olarak geçen darbe girişimi sonrasında sürekli olarak ikinci bir darbe girişimi planı olduğu ve bu konu üzerinde terör örgütleri ile bazı düşman ülkelerin plan kurdukları spekülasyonları sürekli olarak konuşulmakta.

Darbe girişimi sonrasında sosyal medya hesapları üzerinden yeni bir girişimin olacağı ve FETÖ üyelerinin sosyal medya hesapları üzerinden sürekli olarak yeni bir darbe girişimini çağrıştırmaları ülke genelinde tedirginlikle izleniyor. Son günlerde ise gündemde ve sosyal medya platformları üzerinden sürekli olarak darbe konuşulmakta, yeni bir darbe girişimi planı spekülasyonları ortaya çıkmaktadır. Bu spekülasyonlar arasında en çok konuşulanı ise, gerçekleşebilecek yeni bir darbe girişiminin arkasında İngiltere’nin olabileceği iddiası.

Türkiye Cumhuriye’nin Avrupa Birliğine girmesine karşı olan ülkeler arasında yer alan İngiltere, darbe girişiminden önce gerçekleşen Brezit döneminde, sürekli olarak Türkiye’ye atıfta bulunmuş ve Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecini sürekli olarak sabote etmiştir. Bu kapsamda, AB Bakanı Ömer Çelik konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile bir görüşme yapan Bakan Çelik, bu görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Çelik, terör örgütlerine karşı alınan tutumun devam edeceğini ve örgüt üyelerinin hukuk kuralları çerçevesinde cezalandırılacağı belirtildi.

İkinci Darbe İddialarına Yanıt

Bakan Ömer Çelik, gündemde dolaşan ikinci bir darbe olacağı ve bu darbe girişimini ardından İngilizlerin olacağına yönelik iddialara ise “müttefiklerimiz ile ilgili bu tip spekülasyonlara son noktayı koydu.

F3HABER.COM

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.