Adli Tıp Kurumu 135 Personel Alımı Yapıyor

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapıyor.

Adli Tıp Kurumu tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlanan personel alım ilanına göre Kurum, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 45 mühendis, 40 tekniker, 30 veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve 20 hizmetli olmak üzere 135 personel alımı gerçekleştirilecek.

Yayımlanan ilanda açıklanan bilgilere göre, ilgili pozisyonlara alınacak olan personeller, başvuruların alınmasının ardından yapılacak olan sözlü mülakat sonrasında belirlenecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından ise ilgili alanlara başvuruda bulunan adaylar, mühendislik için 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı, diğer pozisyonlar için ise 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı esas alınacaktır.

Genel Başvuru Şartları

Adli Tıp Kurumu tarafından DPB’de yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak olan adayların; T.C. vatandaşı olmaları, son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, Askerlikle İlişkisi bulunmamak (zorunlu askerlik hizmetini yapmış veya ertelemiş olmak), kamu haklarından mahrum olmaması ve gerekli öğrenim seviyesine sahip olmaları şartları aranmaktadır

Mühendis Pozisyonu Başvuru Şartları

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında, mühendis pozisyonuna başvuruda bulunacak olan adaylar için bazı özel şartlar istenmiştir. İlgili pozisyona başvuruda bulunacak olan adayların, 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin aşağıda verilen bağlantı adresinde yer alan lisans bölümlerinden mezun olmaları ve KPSSP3 puan türünden en az 55 puan almış olması şartı aranmaktadır.

Teknisyen Pozisyonuna Başvuru Şartları

Teknisyen kadrosuna başvuruda bulunacak olan adayların aşağıdaki bağlantı adresinde belirtilen bölümlerden mezun olması ve KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olması şartları aranmaktadır.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Başvuru Şartları

İlgili pozisyona başvuruda bulunacak olan adaylarında bağlantı adresinde belirtilen bölümlerden mezun olması ve KPSSP93 puan türünden en az 55 almış olması şartı aranacak.

Hizmetli Pozisyonu Başvuru Şartları

Adli Tıp Kurumu bünyesinde istihdam edilecek olan hizmetli pozisyonu için başvuruda bulunacak olan adayların en az lise mezunu olmaları ve KPSSP94 puan tütünden en az 55 puan almış olmaları şartı aranacaktır.

Başvuru Tarihi

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar, başvurularını 3 Ekim ile 10 Ekim tarihleri arasında yapabilecekler. Başvurular belirtilen tarihlerde, mesai saatleri içerisinde alınacaktır.

Başvuru Şekli ve Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

İlgili personel alımına başvuruda bulunacak olan adayların başvurularını bizzat veya bir yakını aracılığı ile yapması gerekmektedir. Posta ve diğer yollar ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuruda bulunacak olan adayların aşağıda yazan evraklar ile başvurularını yapmaları gerekmektedir.

# Başvuru Formu,
# Öğrenim Belgesi Fotokopisi,
# KPSS Sonuç belgesi (bilgisayar çıktısı)
# T.C. Kimlik fotokopisi

Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan açıklamada, başvuru sonuçlarının 14 Ekim Cuma günü açıklanacağı belirtildi. Sözlü sınav ise 17 Ekim tarihinde yapılacaktır.

DPB’de yayımlanan ilanın tam metnine ulaşmak için “http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?6ec337a4-293b-4c49-85ed-95d4b989f0ba” adresini ziyaret edebilirsiniz.

Personel alım ilanlarından, dpb duyurularından ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için f3haber’i takipte kalın.

f3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.