Ankara Valiliğinden Dolandırıcı Uyarısı

Ankara Valiliğinden bir son dakika açıklaması yapıldı.

Valilik kaynaklarından edinilen son dakika bilgilerine göre yapılan açıklamada, bir telefon numarası ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulunuldu. Açıklamada belirtilen telefon numarasının bir dolandırıcıya ait olduğunu belirten Ankara Valiliği, belirtilen numaradan arayıp, kendilerini Ankara Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan dolandırıcılara itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Ankara Valiliği tarafından konu ile ilgili bugün yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde bulunan bazı şirket ve kuruluşların telefonlarını aramak suretiyle kendilerini Ankara Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan kişi ya da kişilerin, bu aramalarında 0533 318 00 59 numaralı telefonu kullandıkları, iletişim numarası olarak da 0533 055 00 59 numaralı telefonu bıraktıkları anlaşılmıştır.

Söz konusu numara arandığında ise, telefondaki şahısların ‘Ankara Valisi’nin saat 10.50 ile 11.50 arasında uygun olduğu ve bu numaradan arandığında görüştürüleceği’ iletilmektedir.

Arandığı Taktirde Yetkililer İle İletişime Geçilsin

Vatandaşlarımızın, telefonla arandıklarında kendisini Ankara Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan kişi ya da kişilere itibar etmemeleri, bu tür durumlarla karşılaştıklarında derhal 112 ACİL hattına müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Ankara Valiliğine ait irtibat telefonunu (0312 306 66 66) arayarak bilgi paylaşmaları, telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır”

Son dönemlerde artan dolandırıcılık olayları nedeniyle vatandaşlara sık sık uyarıda bulunan yetkililer, bu uyarıları hem sözlü hem de yazılı olarak sürekli tekrar ediyor.

Gündem haberlerinden haberdar olmak için f3haber’i takipte kalın.

F3haber.com  |  Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.