Bahçeli’den Adalet Yürüyüşü’ne ve Hollanda’nın 15 Temmuz Kararına Sert Tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Gelen son dakika açıklamasına göre Bahçeli, Hollanda’nın verdiği 15 Temmuz kararına sert tepki gösterdi. Bahçeli, Hollanda’nın 15 Temmuz’u karartma politikası ve ülkedeki Türk vatandaşları ile buluşacak olan hükumet yetkililerine karşı çıkmasını zorbalık ve açıkça demokrasi ile özgürlükleri inkar anlamına geldiğini dile getirdi.

Yazılı bir açıklama yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli, gündemdeki meseleleri değerlendirirken yaklaşan 15 Temmuz darbe girişimi yıldönümüne de değindi. İç ve dış siyasette sürekli olarak geriye doğru gidildiğini vurgulayan MHP Lideri Bahçeli, yazılı açıklamasında yaşanan risk ve tehlikelerin aziz https://veomer.com/ milletimiz tarafından kaygı ile izlendiğini dile getirdi. İstikrarsızlığın derinleştiğini dile getiren Bahçeli, huzursuzluğun ve kargaşanın artarak tırmanışını sürdürdüğünü dile getirdi. Türkiye’nin beka ve birlik mücadelesi ağırlaşmakta olduğunu dile getiren Devlet Bahçeli, “Ülkemiz hem içerden hem de dışardan gittikçe sertleşen, günden güne şiddetlenen bir kuşatma altındadır. Vicdan sahibi her insanımız, her vatandaşımız bu yalın ve yakın gerçeği görmektedir. Karşımızdaki manzara iç açıcı olmadığı gibi umut verici de değildir. 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışmasının yıldönümü yaklaştıkça toplumsal tansiyon artış göstermekte, provokasyon ihtimalleri çoğalmakta, kaos ve kargaşa beklentileri güçlenmektedir” ifadelerini kullandı.

Adalet Yürüyüşüne Tepki

Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne değinen Bahçeli, bu yürüyüşün Türkiye üzerinde kirli hesap ve hedefleri olan çevrelerin eline koz vermekte olduğunu söylerken, bu çevrelerin Türkiye’de önemli bir mevziyi ele geçirmekte olduğunu dile getirdi ve şu ifadelere yer verdi: “CHP yollarda adalet ararken, Telafer’de Türkmenler soykırıma maruz kalmakta, Ermeniler kanlı eylemlerine yenilerini katmaktadır. Nitekim geçtiğimiz günlerde 200’e yakın soydaşımız katil örgüt IŞİD tarafından katledilmiş, Azerbaycanlı soydaşlarımızın kanı dökülmüş, ne var ki uluslararası toplumdan en ufak kınama veya itiraz duyulmamıştır. CHP, FETÖ ve PKK’nın açılan zehirli kollarına doğru hevesle yürürken Bulgaristan’da Türklere yönelik baskı ve zulüm fazlalaşmış, ayrıca çetrefilleşen Katar krizi Türkiye’yi zora sokmuştur. CHP, Türkiye’nin yıkım ve bölünmesini projelendiren odaklara göz kırptıkça, dahası onlarla aynı hizada adımlar attıkça bunalım döngüsü alanını genişletmiştir.”

AP’nin Kararına Tepki

Avrupa Parlamentosu tarafından alınan müzakereler durdurulsun kararına da sert tepki gösteren Bahçeli, kabul edilen raporun esef verici ve hukuken yok hükmünde olduğunu belirtti. Yanlı ve samimiyetsizlikten uzak bir rapor hazırlandığını dile getiren Bahçeli, “25 Nisan 2017’de, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Genel Kurulu’nda, ‘Türkiye’nin siyasi denetim sürecine dâhil edilmesine’ dair karardan sonra yeni bir sübjektif ve sorunlu siyasi şuursuzluk karşımızdadır. Avrupa’nın Türkiye’ye bakışı hastalıklıdır. Müzakerelerin askıya alınmasıyla ilgili raporun onaylanması tam anlamıyla temelsiz, mesnetsiz, düşmanca bir yaklaşımdır” ifadelerini kullandı.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.