Bakan Soylu’nun Katıldığı Törendeki Fişek Adaptörü ile İlgili Açıklama Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugün katıldığı bir programda askerlerin silahlarının ucunda dikkat çeken bir aparat, basında çokça konuşuldu.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde bulunan mezarlıkta düzenlenen şehitleri anma programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Özel Harekat Mangası karşıladı. Bakan SSoylu’yu karşılayan Özel Harekat Polisi Mangası’nın ellerinde bulunan M16 otomatik tüfeklerinin namlularında ‘manevra fişeği adaptörü’ yer aldı. Yer alan bu adaptör basın mensuplarının ve çok sayıda vatandaşın dikkatini çekti.

Gölbaşı Mezarlığında düzenlenen programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili Ertan Aydın, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve ilçe protokolü katılımda bulundu.

Adaptör Ayrıntısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun programa katıldığı esnada Gölbaşı Mezarlığında bulunan Gölbaşı Şehitliğinde Özel Harekat Polisi Mangası tarafından bir karşılama töreni düzenlendi. Polis mangasının elinde bulunan M16 otomatik tüfeklerinin namlularına ‘manevra fişeği adaptörü’ takıldı.

Fişek Adaptörü ile İlgili Açıklama Geldi

İçişleri Bakanlığı tarafından bu konuda bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Bu aparat, fişek atıldığında bir sonraki fişeğin fişek yatağına sürülmesi için gereken barut gazının namlu içinde kalmasını ve mekanizmanın geriye doğru hareket etmesini sağlar. Namlu emniyet pimi diye bir aparat bulunmamaktadır. Bu konuyu ilgili medya grubu sormasına ve kendilerine yukarıdaki bilgi verilmesine rağmen haberi böyle kullanmaları basın etiğiyle bağdaşmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.