Bakanlıklara Ait Atama Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı

1 Ekim tarihli Resmi Gazete sayısında bazı bakanlılara ait atama kararları yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında bulunan bazı pozisyonlara atamalar gerçekleşti. İşte o atama kararları;

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayımlanan 2016/658 nolu karar:

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Tunç Sabuncu’nun başka bir göreve atanmak üzere başka bu görevinden alınmasına karar verildi. Bu karar sonrasında boşalacak olan Bakanlık Müşavirliğine Nihat İsmuk’un atanması, ilgili kanun ve maddeler gereği uygun görülmüştür. Yayımlanan atama kararı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından takip edilecektir.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan 2016/440 sayılı atama kararı:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında açıkta bulunan birinci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı görevinden bulunan Serdar Hüseyin Yıldırım’ın atanması, ilgili maddeler ve kanunlar gereği uygun görülmüştür. Bu atama kararı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürütülecek.

İlgili kararlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın imzaları ile yürürlüğe girdi.

Sermaye Piyasası Kurulana Yönelik Atama Kararı

30 Eylül tarihli Resmi Gazete sayısında ise Sermaye Piyasası Kuruluna yönelik atama kararı yayımlandı. Yayımlanan karara göre boşta bulunan Kurul üyeliklerine; Talat Ulussever, Yavuz Koç, Mutalip Ünal, Mutlu Akın ve Ünal Eryılmaz  isimleri atandı.

Milli Eğitim Bakanlığına Ait Atama Kararı

29 Eylül Resmi Gazete sayısında Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) ait atama kararları yayımlandı. Bu kapsamda açıkta bulunan Müsteşar Yardımcılığı görevine Yusuf Büyük’ün, Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğüne Osman Nuri Gülay’ın atanması ilgili maddeler ve kanunlar gereği uygun görülmüştür.

f3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.