Başbakan Yıldırım’dan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Başbakan Binali Yıldırım, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başbakan Binali Yıldırım Kabotaj Bayramı vesilesi ile yayımladığı mesajında ‘’ 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. 1 Temmuz 1926, Türkiye’nin kendi karasularında hakimiyet ve istiklalini bütün dünyaya ilan ettiği tarihtir. Kabotaj Kanununun ilanı, milletimizin denizlerimize olan ilgisini ve sahip çıkma duygusunu güçlendirdiği gibi denizciliğimizin gelişmesi için de en önemli adım olmuştur.

Denizcilik sektörümüz bugün, güçlü altyapısı, modern tersaneleri ve büyüyen deniz ticaret filosuyla ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunmaktadır. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olan, iki önemli boğazı sınırlarında bulunduran ve kıtaları birbirine bağlayan jeopolitik konumunu, denizciliğimiz açısından en iyi şekilde değerlendirmek için adımlar atıyoruz. Hükümetimiz, denizciliğimizin daha da gelişmesi ve denizlerimizden sağlanan imkanların artırılması için her türlü desteği sağlamaktadır. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı vesilesiyle denizcilerimize işlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyor, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum’’ ifadelere yer verdi.

Samsun’daki Kabotaj Bayramı Kutlamalarında Arbede Yaşandı

Samsun’da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle bir kutlama programı yapıldı. Düzenlenen Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen yüzme ve ördek yakalama yarışlarında katılımcılar ile Liman Başkanlığı görevlileri arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Yaşanan arbedeye güvenlik güçleri kısa süre içinde müdahale etti ve durumu kontrol altına aldı.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.