Borsada Snapchat Dönemi Başlıyor

Son zamanların popüler uygulamalarından snapchat halka arzedilecek. 2017 yılının ilk üç ayı içerisinde borsaya girmesi beklenen Snapchat’in borsaya 25 Milyar dolarlık bir değerle girmesi bekleniyor.

Facebook’un kısa zaman önce 3 milyar dolar teklif ettiği ancak teklifi kabul edilmeyen snapchat’in mevcut piyasa değeri 18 Milyar dolar. Kurulmasından bu yana çok bir zaman geçmemesine rağmen milyonlarca kullanıcıya ulaşan Snapchat’in borsaya girişiyle değerinin iyice yükseleceği tahmin edilirken yatırımcıların iştahlı bekleyişi bu değerin iyice artacağı tahminlerini doğuruyor.

Snapchat’in borsaya girme kararında etkili en önemli unsurlardan birinin de son zamanlarda snapchat’in yükselişinin yavaşlamış olması etkili. Hızlı bir yükselişle büyüyen sosyal medya programı snapchat’in son üç aydır büyümesinin yavaşlaması dolayısıyla borsaya girme kararı alarak değerini artırmayı tercih etmiş gibi görünüyor. Bu hareket aynı zamanda twitter’ın borsaya girme macerasıyla da paralellik gösteriyor. Twitter da büyüme oranı önceki aylara nazaran düşüş gösterdikten sonra halka arz edilmiş ve değeri birden tekrar yükselişe geçmişti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde sadece yaklaşık 59 milyon kişinin kullandığı Snapchat’in patronu 26 yaşındaki Evan Spiegel.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.