CHP Liderinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Hedef Alan Pankarta Tepki

Önceki gün İsviçre’de düzenlenen bir mitingde açılan pankart, büyük tepkilere neden olmuştu. Son olarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konu ile ilgili tepkisini dile getirdi.

Pankartın basında konuşulması sonucu Türkiye’den İsviçre’ye büyük tepkiler yağmıştı. Bu tepkiler sonrasında İsviçre Hükumeti, konu ile ilgili soruşturma başlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan pankart ile ilgili,”Doğru değil asla, Pankartı açanlara da karşıyız. Kimse bu ülkenin Cumhurbaşkanı’nı tehdit edemez, öyle bir haddi de olamaz. Nereden çıkıyor bu ? Nereden cesaret alıyor ? Evet çıkmasını istiyor onlar, bütün bu tezgahların arkasında onlar var. Devlet devletse onurunu korumak istiyorsa onları yakalar Türkiye’ye getirir. Böyle bir rezalete izin vermez ” sözlerini söyledi.

Bir televizyon kanalında gündme ilişkin konuları değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Doğru değil asla, Pankartı açanlara da karşıyız. Kimse bu ülkenin Cumhurbaşkanı’nı tehdit edemez, öyle bir haddi de olamaz. Biz nasıl Hollanda’ya giden 2 bakana sahip çıktıysak aynı şekilde Sayın Cumhurbaşkanı, ne hakla kalkıp bunu yapabiliyorlar. Asla doğru bulmuyoruz. Kim onlar ? Onları Milli İstihbarat Teşkilatı’nın bulması, kimliklerini açıklaması lazım. Bizde öğrenelim kim bu adamlar ? Yoksa birilerinin adamı mı bunlar ? Siz kalkıpta bir ülkenin Cumhurbaşkanını öyle silahla afişlerle tehdit ederseniz, bu ülke güçlüyse onları yakalar getirir Türkiye’ye ve burada hesabını sorar. Böyle bir rezalete izin vermez. Siz kalkacaksınız Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanını tehdit edeceksiniz, alnına silah dayayacaksınız. Nereden çıkıyor bu ? Nereden cesaret alıyor ? Evet çıkmasını istiyor onlar, bütün bu tezgahların arkasında onlar var. Devlet devletse onurunu korumak istiyorsa onları yakalar Türkiye’ye getirir. Böyle bir rezalete izin vermez” ifadelerini kullandı.

F3haber.com  |  Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.