CHP’li Gürsel Tekin Erdoğan’ı Savundu

“Yiğidi öldür hakkını yeme” diyen CHP Grup Başkan Vekili Gürsel Tekin, “Erdoğan döneminde cemaat bir türlü arsa tahsisi alamamış” sözleriyle Fethullahçı Terör Örgütüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde hiç arsa tahsisi yapılmadığını söyledi.

CHP’nin İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bir basın toplantısı düzenleyerek Gülen cemaatine tahsis edilen arsalarla ilgili konuştu ve “Nurettin Sözen ve Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlıkları döneminde Gülen cemaatine hiç arsa tahsisi yapılmadığı”ndan bahsetti.

“Yiğidi öldür hakkını yemeyin, Sayın Erdoğan döneminde ve sayın Sözen döneminde İstanbul Belediyesi’nde cemaat bir türlü arsa tahsisi alamamış. Ne zaman oluyor, onu da söyleyeyim. Sayın Erdoğan gidiyor, o zaman patır patır başlıyor.” şeklinde konuşan Tekin, aynı zamanda Ak Partili bakanlar ve belediye başkanları hakkında verdiği soru önergesinden bahsederek, “Geçmişte Kayseri Belediye Başkanı olan bir bakanımız çıktı bir gün, ‘1142 vatan toprağına el koyduk’ dedi. Yani bu FETÖ, cemaate tahsis edilen, verilen kamu arsalarına el koyduk, dedi. Bunun bir tanesi 200 milyon dolar, değerini siz ölçün. Bu bakanın kendisinin ifadesi. Bir bakanın elden gitmiş vatan topraklarına el koyması nedeniyle önce kendisine teşekkür ettik. Sayın Bakan’a haklı olarak iki soru sorduk. Bir; bu vatan toprakları hangi illerde. İki; bu vatan toprakları hangi kurumlar tarafından tahsis edilmiş, tarafıma bilgi verilsin. Şimdi tarafıma bilgi verilmiş. ‘ Türkiye Büyük Millet Meclisi iç tüzüğünün 96. maddesine göre soru kısa, gerekçesiz ve kişisel görüş ileri sürülmeksizin kişilik ve özel yaşama ilişkin konuları nedeniyle buna cevap veremiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Zor bir soru mu” diyen Tekin aynı zamanda 13 bakanlığın ve belediyelerin bu konuyla alakalı suç ortağı olduğundan da bahsetti. Cemaat okullarının 17-25 Aralık’tan sonra da teşvik aldığını söyleyen Gürsel Tekin “17-25 Aralık’tan sonra bu okullara teşvikleri kim verdi?” diye sorarak “Cemaatin açtığı okullara hangi bakanların, hangi milletvekillerinin kendi veya annelerinin adı verilmiş?” şeklinde bir soru yöneltti.

Kaynak:T24

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.