Çukurca Şehidi Piyade Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer İçin Tören Düzenlendi

Acı haberler bugün art arda geldi. Önce Van’dan gelen acı haberde teröristlerin döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi üzerine 1 korucu şehit olmuştu. Bu olayın hemen ardından ise Hakkari Çukurca’da el yapımı patlayıcı, askerlerin geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlayıcının infilak etmesi sonucu meydana gelen patlamada 1 askerimiz şehit oldu. Patlama sonucu şehit olan 29 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer’in acı haberi memleketi Mersin’in Tarsus İlçesine ulaştı. Öte yandan şehit Piyade Uzman Çavuş için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında tören düzenlendi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş için düzenlenen törene Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Yüksekova 3 ‘üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Hakkari Vali Yardımcısı Bekir Abacı, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutan Yardımcısı Yarbay Engin Pınar,  İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Hakkari Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve çok sayıda askeri yetkili katıldı. Törende, hain saldırı sonucu şehit olan 29 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer’in özgeçmişi okundu. Kahraman askerimizin özgeçmişinin okunmasının ardından dualar okundu.

Özgeçmiş ve duaların okunmasının ardından kahraman şehit  Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer’in  cenazesi, bir süre silah arkadaşlarının omuzlarında taşınarak tekbirler eşliğinde memleketine uğurlanmak üzere helikoptere bırakıldı. Şehit Uzman Çavuş Sezer’in  cenazesi memleketi Mersin’in Tarsus ilçesine  uğurlanmak üzere helikopterle Van’a gönderildi.

Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı dileriz.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.