Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Gittiğiniz Yol Kandil ve Pensilvanya’nın Yoludur”

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Parti Genel Merkezinde İl Başkanları toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek başlayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “‘Akılsız başın cezasını ayaklar çeker’ misali yollara düşen zat bizim için ‘Seçimden sonra yurtdışına gidecek’ tezviratı yapıyordu. AK Parti, yerel seçimleri de Cumhurbaşkanlığı seçimini de genel seçimi de kazandı. Bununla da kalmadı halkoylamasını da kazandı. Bölücü örgütü çukurlara gömdük. Darbe girişimini atlattık. MHP’nin onurlu duruşuna baktığımız zaman CHP ve aynı çizgideki çevrelerin konumunu daha iyi görüyoruz.” ifadelerini kullandı ve şu şekilde devam etti:

“Güya adalet diyen ama adaleti sağlamakla görevli mahkemelere saldıran bir zihniyetin derdi adalet olamaz, hukuk olamaz. Bir defa bile gönül diliyle şehitleri andıklarını duymadıklarımız, teröristler ve onlara yardım edenler için adeta dünyayı ayağa kaldırıyor. Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya’nın yoludur.”

15 Temmuz’u Unutturmayacağız.

Konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, “15 Temmuz’un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. O gece canları pahasına sokakları, meydanları doldurarak ülkelerine sahip çıkan milyonların, şehitlerimizin ve gazilerimizin üzerimizdeki vebalini hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Birileri hava meydanından kaçar gider ama birileri de orada şehadete yürür. İşte fark bu.” ifadelerini kullandı.

Millete Karşı Siyaset Yapmaya Başladılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasının devamında ana muhalefet partisine eleştiride bulunarak, “Geçmişlerindeki millete rağmen siyaset yapma anlayışları sebebiyle demokrasi sicilleri zaten bozuk olanlar şimdi işi bir adım daha ileriye götürüp millete karşı siyaset yapmaya başlamışlardır. Aklı başında olan herkesin rahatlıkla görebildiği bu durum, Suriye’de, Irak’ta, Körfez’de, Avrupa’da ülkemize karşı kurulan tuzakların bir parçasıdır. Güya ‘adalet’ diyen ama adaleti sağlamakla görevli ilk derece mahkemelerinden Anayasa Mahkemesine kadar tüm kurumlara saldıran bir zihniyetin derdi asla adalet, hukuk olamaz.” ifadelerine yer verdi.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.