Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu sen Atatürk Havalimanında kaçıyordun

Katıldığı bir programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi yaşanan olayları anlatarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Kılıçdaroğlu sen neredeydin ? Atatürk Havalimanında kaçıyordun. Halbuki biz seninle Atatürk Havalimanında buluşabilirdik. Ama yoktun. Neymiş, Bakırköy’e gitmiş” sözlerini söyledi.

Gençlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, en büyük arzularından birinin ellerinde molotof ve taş olamayan, yerine kalem, bilgisayar olan genç nesiller olduğunu belirten Erdoğan,” Hangi siyasi fikre sahip olursa olsun, gençlik okumalı, araştırmalı, sorgulamalı. Zihnini birilerine asla kiraya vermemeli. Pensilvanya’ya kiraya verenler gibi olmamalı. Adam profesör ama maalesef kiracı” dedi.

Atatürk Havalimanına Gelebilirdin

Konuşmasının devamında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazı gafiller ülkemize baktıkça yeni Sevrler’in hayalini kurabilir” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: Ama ben bu muhterislere, 15 Temmuz gecesi yazılan kahramanlık destanını hatırlatmak istiyorum. Orada F-16’lar karşısında yılmayan gençler vardı. Tankların karşısında yılmayan gençler vardı. Helikopterlerden atılan mermilerden yılmayan gençler vardı. Ama Kılıçdaroğlu sen nerdeydin ? Atatürk Havalimanı’nda kaçıyordun. Halbuki biz seninle Atatürk Havalimanı’nda buluşabilirdik. Ama yoktun. Neymiş, Bakırköy’e gitmiş. Destan yazan gençliği ben karşımda görüyorum. Destan yazacak gençliği de karşımda görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Genç Kızlarımızı Üniversite Kapılarında Bekletmediler mi?

Konuşmasında 28 Şubat sürrecini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa ile o süreçlerin tarihe gömüleceğinin altını çizerek, ” Bizim genç kızlarımızı üniversite kapıları önünde boynu bükük bekletmediler mi ?” diye sordu. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: Şu anda bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine karşı çıkanlar, dün üniversite önlerinde bizim başörtülü kızlarımızı boynu bükük bekletenlerin ta kendileridir. İkna odalarını kuranlar onlardı. İkna odalarında bizim kızlarımızı inim inim inleten onlardı. İşte ben o kızlardan 2 tanesinin babasıyım. Ama onların böyle bir derdi yok. Ama bizim öyle bir sorunumuz vardı. Biz damdan düştük. Damdan düşerek buralara geldik. Biz inanç özgürlüğü nedir biliriz. Biz düşünce özgürlüğü nedir biliriz. Hak ve özgürlükler nedir biliriz. Ama bunların kitabında böyle bir şey yok.” sözlerini söyledi.

F3haber.com  |  Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.