Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan 15 Temmuz Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan bir son dakika açıklaması geldi. Kalın yaptığı açıklamasında yaklaşan 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programını kamuoyuna bildirdi.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yapılacak organizasyonlar ile ilgili konuşan İbrahim Kalın, düzenlenecek programların bir kısmına Cumhurbaşkanı Erdoğan,’ın, bir kısmına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Kahraman’ın, bir kısmına Başbakan Binali Yıldırım’ın, birçoğuna ise Bakanlar ile Milletvekillerini ve çok sayıda siyasinin katılacağını söyledi. Demokrasi nöbetlerinin tutulacağını dile getiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bu nöbetlere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağını dile getirdi.

Demokrasi nöbetlerine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehit yakınları ve gazilerle çeşitli vesileler ve programlarla bir araya geleceği de belirtildi.

Meclisteki Özel Oturuma Cumhurbaşkanı Erdoğan Katılacak

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde TBMM’de özel bir oturum düzenleneceğini dile getiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, düzenlenecek olan bu özel oturuma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımda bulunacağını söyledi.

15 Temmuz’da Yapılacak Etkinlikler

15 Temmuz’un 1. yıldönümünde Ankara ve İstanbul’da hazırlık aşaması sona eren anıtların açılacağını dile getiren Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin yanında ve 15 Temmuz Şehitleri Köprüsünün yanındaki bu anıtların açılacağını söyledi.

Adalet Yürüyüşü Hakkında

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da başlattığı Adalet Yürüyüşü hakkında yöneltilen bir soru üzerine İbrahim Kalın, Kılıçdaroğlu’nun provokasyon iddialarını yanıtlayarak, “Provokasyon girişimlerine karşı tedbirler en üst düzeyde alındı. Alınmaya devam ediyor. Biz böyle bir şeyi asla arzu etmeyiz, böyle bir şeye müsamaha da göstermeyiz” sözlerini söyledi.

Katar Krizi Hakkında

Konuşmasında Katar Krizine de değinen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Türkiye’nin Körfez Ülkeleri ile köklü ilişkilerinin olduğunu ve ülke olarak amaç ve temennimizin krizin müzakere yolu ile çözüme kavuşturulması olduğunu söyledi.

F3haber.com  | Ankara

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.