Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Art Niyetli Açıklamalar Kabul Edilemezler”

Cumhurbaşkanlığından bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Almanya ile yaşanan kriz ile ilgili çarpıcı ifadelere yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde gerçekleşecek G-20 liderler zirvesi öncesinde birtakım Alman siyasetçilerin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın G-20 liderler zirvesine katılmak üzere Almanya’nın Hamburg şehrine gerçekleştirecekleri ziyaret öncesinde bazı Alman siyasetçiler tarafından yapılan provokatif ve art niyetli açıklamalar kabul edilemez. Her fırsatta demokrasi, insan hakları ve özgürlükler konusunda Türkiye’ye ders vermeye kalkanların, terör örgütlerine, darbecilere ve kanun kaçaklarına kol kanat gererken, Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımızla buluşmalarına engel olmaya çalışmaları Avrupa’da hüküm süren çifte standartların en somut göstergesidir.”

Siyasetçilerin açıklamalarına tepki göstermeye devam eden ve bu siyasetçilerin Türk Demokrasisini hedef aldığını belirterek, “Demokrasiye inandıklarını iddia eden bu kişilerin Türk demokrasisini ortadan kaldırmak isteyenleri desteklemek yerine devletimizin ve milletimizin yanında olması beklenir. Avrupa ile ilişkilerimizde tüm olumsuzluklara rağmen yapıcı bir tavır izleyen Sayın Cumhurbaşkanımızın yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla buluşmasının sudan sebeplerle engellemeye çalışılması, dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle de bağdaşmaz. Alman makamlarının referandum sürecinde yapılan vahim hataları tekrarlamayacağını umuyor, yüzyıllara dayanan Türk-Alman ilişkilerini kısa vadeli seçim hesaplarına kurban edilmemesi gereğini bu vesileyle tekrar hatırlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gündem haberlerinden haberdar olmak için f3haber’i takipte kalın.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.