Doğu Perinçek: “ABD Kürdistan Adı Altında İkinci Bir İsrail Kurmak İstiyor”

Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek’ten bir son dakika açıklaması geldi. Perinçek, Parti heyetiyle birlikte gittiği Tahran’da bazı temaslarda bulunurken, düzenlediği basın toplantısında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin Irak’tan ayrılmasını öngören bağımsızlık referandumu ile ilgili sert açıklamalar yaptı.

İran’ın davetlisi olarak Tahran’a gelen Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek, İran’ın yarı resmi olarak yayın yapan Tasnim Haber Ajansı’na demeç verdi. Perinçek düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmasında Amerika Birleşik Devletlerinin, “Kürdistan adı altında ikinci bir İsrail’i bölgede kurmak istediğini” söyledi.

Perinçek yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

” O İsrail şimdi 1500-2000 kilometre uzaklıkta olmayacak, İsrail buraya komşumuza geliyor. Bu Amerikan- İsrail projesinin hayata geçme şansı yok. Kürdistan adı altında İkinci bir İsrail devleti kesinlikle kurulamayacak. Amerika buradan elini çeksin. Askerini, her şeyini toplasın gitsin. Bölge ülkeleri ile birlikte olup, Amerikan’ın bölgemizde bir Sünni NATO kurma planlarını da bozacağız” 

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili soru yöneltilen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Türkiye’nin içindeki Amerika temizleniyor. Amerika’nın silahlı güçleri, Türk devleti ve Türk ordusunun içinden temizleniyor” ifadelerine yer verdi.

‘O Yoldan Gitmem’

Doğu Perinçek yaptığı açıklamasının devamında, “Fetullah hoca ‘İran’a giden yol cennetin içinden gitse ben o yoldan gitmem’ diyordu. Biz Türkiye’nin vatanseverleri olarak ‘İran dostluğuna giden yol cehennemin içinden gitse biz o yoldan geçeriz’ diyoruz, çünkü İran dostluğu bizim için cennettir” dedi.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.