Ege Üniversitesine FETÖ Operasyonu: 12 Gözaltı

İzmir’de devam eden Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Ege Üniversitesine operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bir talimat verildi. Verilen talimat ile harekete geçen İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ege Üniversitesine operasyon düzenlendi. Haklarında yakalama kararı verilen isimlere yönelik düzenlenen operasyonda aralarında, yayımlanan KHK’larla kamudan ihraç edilen akademisyenler ile halen aktif görevine devam devam eden akademisyenlerde bulunuyor.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat ile terör örgütü FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandıkları tespit edilen 12 Ege Üniversitesi çalışanı gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler, polis ekipleri tarafından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Yunanistan’a Kaçmak İsteyen FETÖ’cüler Gözaltına Alındı

Alınan son dakika bilgilerine göre İpsala Sınır Kapısından Yunanistan’a çıkış yapmak isteyen bir grup polis ekipleri tarafından durduruldu. Durdurulan grup GBT testinden geçti ve bu isimler hakkında FETÖ’den yakalama kararı olduğu öğrenildi. FETÖ’nün kriptolu haberleşme programı ByLock’u kullandıkları öğrenilen 5 kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı ve ifadeleri alınmak üzere merkeze götürüldü.

Merkeze götürülen 5 şüpheliden 3’ü hakkında tutuklanmaları kararı verilirken 2 kişi hakkında da adli kontrol şartı ile serbest bırakılmaları kararı verildi.

Gündem haberlerinden, yerel haberlerden ve daha fazlasından haberdar olmak için f3haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.