Emeklilere Verilecek Promosyon Ödemesi Miktarı Açıklandı

Milyonlarca emekli vatandaş tarafından sabırsızlıkla beklenen promosyon ödemelerinde sona yaklaşıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında uzun süredir devam eden pazarlık aşaması sona erdi ve emeklilerin alacakları promosyon ödemesinin miktarı belli oldu. Promosyon ödemelerinin verilmesini bekleyen milyonlarca emekli, SGK tarafından açıklanan bu haberi mutlulukla karşıladı.

SGK ile bankalar arasında aylardır süren pazarlık aşamasının bu kadar uzaması da, kurumun pazarlık aşamasını sıkı bir şekilde devam ettirmesi olarak açıklandı. Promosyon ödemesini verecek olan bankaların, ödeme miktarını yüksek vermesi için pazarlık uzatıldı ve promosyon ödemelerinde sonuç alındı. Yapılan son dakika açıklamasında ise promosyon ödemesi miktarı açıklandı

Daha önceden yapılan açıklamalarda promosyon ödemelerinin maaşa göre yapılacağı ve yüksek maaş alan emekliye yüksek promosyon, düşük maaş alan emekliye düşük promosyon ödemesi yapılacak. Bu kapsamda ise bankalar tarafından emeklilere 450 TL ile 900 TL arasında promosyon ödemesi yapılacak. 3 yıl içinde kademeli olarak verilecek olan promosyon ödemelerinde promosyon miktarını emekli vatandaşın aylık miktarı belirleyecek.

Eski Bakanlar Feruk Çelik ile Süleyman Soylu dönemlerinde sıkça gündeme gelen emekli promosyon ödemesinin sonuca ulaşması ile 11 milyon emekliyi sevindirdi.

Promosyon ödemelerinde daha önceden açıklanan maaşa göre promosyon ödemesinde 4 başlık açılmış ve bu maaş aralıklarına göre promosyon ödemesi yapılacağı belirtilmişti. Bu kapsamda ise 0-500 TL, 500-1000 TL, 1000-2000 ile 2000 ve üzeri maaş aralıkları ile ödemeler yapılacak.

Ödemeler Ne Zaman?

11 Milyon emeklinin beklediği promosyon ödemelerinin, bu yılın sonuna doğru verileceği açıklandı.

f3haber.com

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.