En Az Lise Mezunu Sınavsız 10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı İlanı

En az lise mezunu 10 bin özel harekat polisi alımı ilanı yayımlandı.

Geçtiğimiz ay Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından müjdesi verilen ve binlerce işsiz vatandaş tarafından sabırsızlıkla beklenen Özel Harekat Polisi alımı için beklenen ilan yayımlandı.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında sıkça konuşulan ve binlerce lise mezunu işsiz vatandaş tarafından sabırsızlıkla beklenen özel harekat polisi alımı ilanı Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Polis Akademisi’nde bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne yetiştirilmek üzere Özel Harekat Polisi olacak, en az lise mezunu ve zorunlu askerlik hizmetini tamamlamış 10 bin erkek öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları

Polis Akademisi tarafından yayımlanan özel harekat polisi alımı ilanına başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir: İlgili ilana başvuruda bulunacak olan adayların en az lise mezunu olmaları, 28 yaşından gün almamış olmaları ve zorunlu askerlik hizmetini tamamlamış olmaları şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Binlerce genç ve işsiz vatandaşın sabırsızlıkla beklediği sınavsız ve en az lise mezunu özel harekat polisi alımına başvuruda bulunacak olan adaylar için başvurular 10 Ekim tarihinde başlayacaktır. Başvurular, Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden online olarak alınacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler

Polis Akademisi tarafından yayımlanan duyuruda, başvuru esnasında istenen belge ve diğer şartların başvuruların alınması esnasında açıklanacağı belirtildi.

İlgili alıma başvuruda bulunacak olan adaylar arasından fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı ile alım yapılacak.

F3HABER.COM

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.