Erkek Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasında Türkiye Şampiyon Oldu

Avrupa Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası finali oynandı. Akşam oynanan Avrupa Şampiyoması finalinde Türkiye, Büyük Britanya’yı 76-69 mağlup etti. Rakibine müsabaka boyunca oyun şannsı tanımayan millilerimiz bu galibiyet ile Avrupa şampiyonu oldu.

İspanya2nın Tenerife Kentinde oynanan Avrupa Şampiyonasında finale kalan 2 takım Türkiye ile Büyük Britanya olmuştu. Millilerimiz bu galibiyet ile bizleri gururlandırdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda Erkek Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonluğuna ulaşması vesilesi ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk’e bir tebrik telgrafı gönderdi.

Spor Bakanı Kılıç’tan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da millilerimizin Avrupa şampiyonu olması vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Bakan Çağatay Kılıç millilerimiz için yayımladığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“İspanya’da düzenlenen Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda mücadele eden ve şampiyonluğa ulaşan milli takımımızı tebrik ederim. Ay yıldızlı formanın hakkını terlerinin son damlasına kadar sahaya yansıtarak maç bitiminde ülkemize büyük gurur yaşatan ’12 Cesur Yüreği” ve onlarla birlikte saha kenarında emek harcayan herkesi gönülden kutluyorum. Emeklerini ve gayretlerini final maçında kupa ile süsleyen millilerimizle gurur duyuyorum.”

2013 ve 2015’te de Final Oynamıştık

Daha önce 2013 ve 2015 yıllarında da finalde mücadele eden ancak şampiyonluğa ulaşamayan milliler İspanya’nın Tenerife şehrinde oynanan final müsabasında Büyük Britanya’yı yendi ve şampiyon oldu.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.