FETÖ’nün Yeni Planı: Milli Eğitim Rehberliği (MER)

Dağılma sürecine 17-25 Aralık tarihinden sonra giren Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY), 15 Temmuz’dan sonra tüm faaliyetlerini büyük bir gizlilik içinde yapma kararı aldı.

17-25 Aralık operasyonları sonrasında terör örgütü ilan edilen Fethullahçı Terör Örgütü, bu tarihten sonra daha önceden olduğu gibi faaliyetlerine rahat bir şekilde devam edememişti. FETÖ, bu süreç sonrasında daha dikkatli davranmaya başlamış, yukarıdan gelen emirlerle örgüt üyelerini de uyarmıştı. 15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleşen ve halk ile emniyetin omuz omuza mücadelesi ile bertaraf edilen darbe girişiminden sonra ise Fethullahçı Terör Örgütü/PAralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’na yönelik operasyonlar hız kazanmış, kamuda, TSK’da ve sivil vatandaşlar arasında FETÖ’de aktif şekilde görev yapmakta olan terör örgütü üyeleri tespit edilip haklarında hukuksal süreç başlatılmaktadır.

Ancak Türkiye içinde uzun yıllar süren yapılanmasını bir anda ele vermek istemeyen FETÖ, başka yollara başvurmaya başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17-25 Aralık operasyonlarından sonra defalarca uyarıda bulunmasına rağmen, kanlı terör örgütü ile ilişkisini kesmeyenler, gizlenmek için farklı yollar armaya başladı. Akşam’ın haberine göre, devam eden FETÖ operasyonları kapsamında :Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, hain örgütün yeni bir planını deşifre etti. Gözaltına alınan, tutuklanan ve pişmanlık yasasından faydalanan örgüt üyelerinden alınan ifadelere göre çrgütün yeni bir sisteme gittiği ve bu şekilde gizlenmeyi düşündüğü ortaya çıktı.

Örgüt, 17-25 Aralık ile 15 Temmuz girişimlerinden sonra birer birer kapatılan okullarda oluşturulan taban kesimlerin kaybolmaması ve örgüt ile bağlarının devam ettirilmesi için Milli Eğitim Rehberlik (MER) Sistemi kurduğu, alınan ifadelerde ortaya çıktı. FETÖ tarafından oluşturulan MER sistemi kapsamında her öğretmen 5 öğrenciden sorumlu olacak ve bu öğrencilere düzenli olarak piknik, gezi ve spor etkinlikleri yaptıracak. Karşı çıkan öğrencilere ise “Büyüklerimizin dediklerini yapmazsanız Allah cezalandırır” şeklinde tehditler söylendiği belirtildi.

f3haber.com

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.