Kategoriler
GÜNDEM

Çin’den Gelen Uçak Dezenfekte Ediliyor

Çin’de 1 ay önce ortaya çıkan Coronavirüs’ün Türk vatandaşlarına bulaşmasını engellemek için her türlü tedbir alınıyor.

Geçtiğimiz hafta Türk Hava Yolları Çin’e olan uçuşlarını askıya alındığını açıklamıştı. Bunun üzerine 42 vatandaşımız Çin’de mahsur kalmıştı.

Türkiye Cumhuriyeti tarafından gönderilen Askeri Kargo uçağı Mahsur vatandaşlarımızı Türkiye’ye getirdikten sonra herhangi birşey yaşanmaması için uçak dezenfekte çalışmaları başladı. Başlayan bu çalışmalar Msb tarafından duyuruldu.

Kategoriler
GÜNDEM

Adana Demirspor Kazanacak

Adana Demirspor’da Keçiörengücü hazırlıkları son hız devam ediyor. Öğleden sonra tesislerde idmana başlayan mavi-lacivertli takımda sakatlığı geçen Traore takımla birlikte çalışmalara başladı. Teknik Direktör Uğur Tütüneker nezaretinde yapılan taktik çift kale maçta futbolcuların hırslı ve istekli oldukları gözlendi. Bu durum Teknik Direktör Uğur Tütüneker’i fazlasıyla mutlu etti.

Adana Demirspor takımı Yönetim ve Taraftarıyla Bütünleşerek önünde maçları kazanacağını ve daha iddialı bir dur duruma gelmek için söz verdiler

Kategoriler
GÜNDEM

2020 Enflasyon Hedefi Nedir?

Merkez bankası başkanı 2020 yılı için 8.2 enflasyon hedefi belirlediklerini açıkladı.

Yılın ilk Enflasyon Raporu’nun sunumunda konuşan Murat Uysal, “Enflasyonu düşürmeye odaklı, sıkı bir para politikası duruşu ve güçlü politika koordinasyonu altında, enflasyonun kademeli olarak hedeflere yakınsayacağı öngörülmektedir” dedi. 

Uysal, “Bu çerçevede, enflasyonun 2020 yıl sonunda yüzde 8.2 olarak gerçekleşeceği, 2021 yıl sonunda yüzde 5.4’e geriledikten sonra orta vadede yüzde 5.0 düzeyinde istikrar kazanacağı tahmin edilmektedir. Enflasyonun, yüzde 70 olasılıkla, 2020 yılı sonunda yüzde 6.2 ile yüzde 10.2 aralığında (orta noktası yüzde 8.2), 2021 yılı sonunda ise yüzde 3.0 ile yüzde 7.8 aralığında (orta noktası yüzde 5.4) gerçekleşeceği öngörülmektedir.” ifadesini kullandı. 

Uysal, “Çin’de yaşanan Koronavirüsün etkileri ile ilgili konuşmak için henüz çok erken, nereye evrileceği konusunda ciddi belirsizlikler var olay gerçekleşmeye başladığı andan itibaren geçmiş dönemde nasıl etkilenilmiş takip etmeye başladık, ama son gelişmenin ne etkisi olacağını söylemek için çok erken. Dünyada büyüme rakamları üzerinde etkisinin olması beklenir. Sermaye akımları kanalıyla da etkisini görebiliriz ama şu an net bir değerlendirme için erken.” diye konuştu. 

Kategoriler
GÜNDEM

Manisa’da Deprem

Saat: 14:26’da Merkez Üssü Manisa’nın Kırkağaç ilçesi olan yerin 11,8 derinliğinden gelen 5.1 şiddetinde deprem oldu. Yapılan ilk açıklamalara göre herhangi bir can kaybının yaşanmadığı bildirildi.

F3 Haber

Kategoriler
GÜNDEM

Anlaşma Hayatlarını Kurtardı !!

Kobe Bryant ve 13 Yaşındaki Kızı Gigi dün yaşanan helikopten kazasında hayatlarını kaybetmişti. Kobe Bryant ve eşi Vanessa Bryant Helikopter uçuşlarında beraber uçmamak için anlaşma yaptıkları ortaya çıktı. Bu anlaşma sayesinde eşi ve 3 kızı hayatlarını kurtardılar.

People dergisine konuşan, aileye yakın, ismi açıklanmayan kaynak, Kobe Bryant’ın Los Angeles Lakers’ta basketbol oynarken trafikte daha fazla zaman kaybetmemek ve ailesiyle daha çok vakit geçirmek için helikopter kullanmaya başladığını, ayrıca özellikle eşi Vanessa ile birlikte aynı anda helikoptere binmemeye gayret gösterdiğini söyleyerek, “Bu sayede eşi Vanessa ve kızları Natalia (17), Bianka (3) ve Haziran 2019’da doğan Capri hayatta kaldı” dedi.

Kategoriler
GÜNDEM

Elazığ’da Hayat Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ’da cuma akşamı meydana gelen 6,6 şiddetinde depremde şimdiye kadar 39 kişi yaşamını yitirdi.

Yaralı sayısının 1607 olduğu duyuruldu. Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki tarama çalışmaları dün sonlandırılırken, Sürsürü Mahallesi’ndeki Dilek Apartmanı’nda ekipler çalışmalarına devam ediyor.

Enkazlar altından şimdiye kadar 45 kişi sağ olarak kurtarıldı. Sürsürü Mahallesi’ndeki Dilek Sitesi enkazının altında olduğu tespit edilen 2 kişi, AFAD, JAK, UMKE ve itfaiye ekiplerince kurtarılmaya çalışılıyor. 

Deprem sonrası toplamda 72 bina tamamen yıkılırken, 514 binanın ağır hasarlı, 409 binanın az ve orta hasarlı olduğu açıklandı.

Bölgeye başlıca Adana, Ankara , İstanbul olmak üzere tüm illerden arama ve kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi.

Kategoriler
GÜNDEM

Bakan Soylu’nun Katıldığı Törendeki Fişek Adaptörü ile İlgili Açıklama Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugün katıldığı bir programda askerlerin silahlarının ucunda dikkat çeken bir aparat, basında çokça konuşuldu.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde bulunan mezarlıkta düzenlenen şehitleri anma programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Özel Harekat Mangası karşıladı. Bakan SSoylu’yu karşılayan Özel Harekat Polisi Mangası’nın ellerinde bulunan M16 otomatik tüfeklerinin namlularında ‘manevra fişeği adaptörü’ yer aldı. Yer alan bu adaptör basın mensuplarının ve çok sayıda vatandaşın dikkatini çekti.

Gölbaşı Mezarlığında düzenlenen programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili Ertan Aydın, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve ilçe protokolü katılımda bulundu.

Adaptör Ayrıntısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun programa katıldığı esnada Gölbaşı Mezarlığında bulunan Gölbaşı Şehitliğinde Özel Harekat Polisi Mangası tarafından bir karşılama töreni düzenlendi. Polis mangasının elinde bulunan M16 otomatik tüfeklerinin namlularına ‘manevra fişeği adaptörü’ takıldı.

Fişek Adaptörü ile İlgili Açıklama Geldi

İçişleri Bakanlığı tarafından bu konuda bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Bu aparat, fişek atıldığında bir sonraki fişeğin fişek yatağına sürülmesi için gereken barut gazının namlu içinde kalmasını ve mekanizmanın geriye doğru hareket etmesini sağlar. Namlu emniyet pimi diye bir aparat bulunmamaktadır. Bu konuyu ilgili medya grubu sormasına ve kendilerine yukarıdaki bilgi verilmesine rağmen haberi böyle kullanmaları basın etiğiyle bağdaşmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

F3haber.com  | Ankara

Kategoriler
GÜNDEM

Bahçeli’den Adalet Yürüyüşü’ne ve Hollanda’nın 15 Temmuz Kararına Sert Tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Gelen son dakika açıklamasına göre Bahçeli, Hollanda’nın verdiği 15 Temmuz kararına sert tepki gösterdi. Bahçeli, Hollanda’nın 15 Temmuz’u karartma politikası ve ülkedeki Türk vatandaşları ile buluşacak olan hükumet yetkililerine karşı çıkmasını zorbalık ve açıkça demokrasi ile özgürlükleri inkar anlamına geldiğini dile getirdi.

Yazılı bir açıklama yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli, gündemdeki meseleleri değerlendirirken yaklaşan 15 Temmuz darbe girişimi yıldönümüne de değindi. İç ve dış siyasette sürekli olarak geriye doğru gidildiğini vurgulayan MHP Lideri Bahçeli, yazılı açıklamasında yaşanan risk ve tehlikelerin aziz https://veomer.com/ milletimiz tarafından kaygı ile izlendiğini dile getirdi. İstikrarsızlığın derinleştiğini dile getiren Bahçeli, huzursuzluğun ve kargaşanın artarak tırmanışını sürdürdüğünü dile getirdi. Türkiye’nin beka ve birlik mücadelesi ağırlaşmakta olduğunu dile getiren Devlet Bahçeli, “Ülkemiz hem içerden hem de dışardan gittikçe sertleşen, günden güne şiddetlenen bir kuşatma altındadır. Vicdan sahibi her insanımız, her vatandaşımız bu yalın ve yakın gerçeği görmektedir. Karşımızdaki manzara iç açıcı olmadığı gibi umut verici de değildir. 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışmasının yıldönümü yaklaştıkça toplumsal tansiyon artış göstermekte, provokasyon ihtimalleri çoğalmakta, kaos ve kargaşa beklentileri güçlenmektedir” ifadelerini kullandı.

Adalet Yürüyüşüne Tepki

Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne değinen Bahçeli, bu yürüyüşün Türkiye üzerinde kirli hesap ve hedefleri olan çevrelerin eline koz vermekte olduğunu söylerken, bu çevrelerin Türkiye’de önemli bir mevziyi ele geçirmekte olduğunu dile getirdi ve şu ifadelere yer verdi: “CHP yollarda adalet ararken, Telafer’de Türkmenler soykırıma maruz kalmakta, Ermeniler kanlı eylemlerine yenilerini katmaktadır. Nitekim geçtiğimiz günlerde 200’e yakın soydaşımız katil örgüt IŞİD tarafından katledilmiş, Azerbaycanlı soydaşlarımızın kanı dökülmüş, ne var ki uluslararası toplumdan en ufak kınama veya itiraz duyulmamıştır. CHP, FETÖ ve PKK’nın açılan zehirli kollarına doğru hevesle yürürken Bulgaristan’da Türklere yönelik baskı ve zulüm fazlalaşmış, ayrıca çetrefilleşen Katar krizi Türkiye’yi zora sokmuştur. CHP, Türkiye’nin yıkım ve bölünmesini projelendiren odaklara göz kırptıkça, dahası onlarla aynı hizada adımlar attıkça bunalım döngüsü alanını genişletmiştir.”

AP’nin Kararına Tepki

Avrupa Parlamentosu tarafından alınan müzakereler durdurulsun kararına da sert tepki gösteren Bahçeli, kabul edilen raporun esef verici ve hukuken yok hükmünde olduğunu belirtti. Yanlı ve samimiyetsizlikten uzak bir rapor hazırlandığını dile getiren Bahçeli, “25 Nisan 2017’de, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Genel Kurulu’nda, ‘Türkiye’nin siyasi denetim sürecine dâhil edilmesine’ dair karardan sonra yeni bir sübjektif ve sorunlu siyasi şuursuzluk karşımızdadır. Avrupa’nın Türkiye’ye bakışı hastalıklıdır. Müzakerelerin askıya alınmasıyla ilgili raporun onaylanması tam anlamıyla temelsiz, mesnetsiz, düşmanca bir yaklaşımdır” ifadelerini kullandı.

F3haber.com  | Ankara

Kategoriler
GÜNDEM

Başbakan Yıldırım’dan AP Kararına Sert Tepki: “Hükümsüzdür, Geçersizdir”

Önceki gün Avrupa Parlamentosu flaş bir tasarı kabul ederek Türkiye ile AB ilişkilerinin askıya alınması teklifini kabul etti. AP’de yapılan oylama sonucu imzalanan tasarı, Türkiye’ye gönderildi. Ancak AB Bakanı Ömer Çelik bu tasarının incelenmeden iade edileceği ve kabul edilmeyeceğini açıkladı. Ömer Çelik’in bu açıklamasının ardından Başbakan Binali Yıldırım da bu konu hakkında bir açıklamada bulundu.

Ankara’da düzenlenen Trafikte %100 Yaşam Projesi etkinliğine katılan Başbakan Yıldırım, burada flaş açıklamalarda bulundu. Programda kürsüye gelen Başbakan Yıldırım, AP’nin aldığı AB üyeliği müzakereleri askıya alınsın talebine sert tepki göstererek, “Bizim açımızdan bu karar hükümsüzdür, geçersizdir. Türkiye’nin beğeni satın al Avrupa Birliği konusunda duruşunda herhangi bir sapma yoktur, gayet nettir. Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerinin özünü samimiyet oluşturmalıdır. Avrupa Birliği, gelecek vizyonunu belirlemeli ve Türkiye ile gerçekten birlikte yol yürüyecek mi yürümeyecek mi buna karar vermelidir. Bizim için önemli olan AB üst yönetiminin iradesidir. Türkiye’yi eleştirmek yerine kendi içlerine baksınlar. AB bir kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bunun suretle ortadan kaldırılması ilişkilerin müspet yönde ilerlemesi şarttır. Türkiye’nin her zaman seçeneği vardır. Gidecek bir başka yolu da vardır. Alternatifsiz değildir. Diyelim ki her şey bitti. Otomatik giriş yok milletimiz karar verecek” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Yıldırım açıklamasının devamında AP’nin bu kararının Türkiye açısından çok önemli bir karar olmadığını ve beklenmeyen bir şey de olmadığını söyledi. Buna benzer bazı kararların geçtiğimiz aylarda da alındığını dile getiren Başbakan Yıldırım, bu kararın Türkiye açısından hükümsüz ve geçersiz olduğunu söyledi. AB-Türkiye ilişkilerinin özünde samimiyetin olması gerektiğini vurgulayan Başbakan Yıldırım, “Avrupa Birliği, gelecek vizyonunu belirlemeli ve Türkiye ile gerçekten birlikte yol yürüyecek mi yürümeyecek mi buna karar vermelidir.” ifadelerini kullandı.

Yılda 25 Bin Can Kaybı, On Binlerce Yaralı ve Ciddi Maddi Zarar

Trafikte tedbir ve dikkate değinen Başbakan Yıldırım, vatandaşlara hem uyarıda hem de telkinde bulundu. Başbakan açıklamasında Türkiye geneline seslenerek, “Bugün halen yanılmıyorsam yıllık 25 bin can kaybı, on binlerce yaralı, milyarlarca avro maddi kayıp var. Türkiye’de bundan farklı değil, Amerika’da bundan farklı değil. Dünyanın her tarafında aslında ‘sessiz ölüm’ dediğimiz, trafikteki can kaybı, terörle kaybettiklerimizin kat kat üstünde webmaster blogu ama terör çok konuşuluyor, trafikteki ölümler konuşulmuyor” dedi.

F3haber.com  | Ankara

Kategoriler
GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan 15 Temmuz Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan bir son dakika açıklaması geldi. Kalın yaptığı açıklamasında yaklaşan 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programını kamuoyuna bildirdi.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yapılacak organizasyonlar ile ilgili konuşan İbrahim Kalın, düzenlenecek programların bir kısmına Cumhurbaşkanı Erdoğan,’ın, bir kısmına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Kahraman’ın, bir kısmına Başbakan Binali Yıldırım’ın, birçoğuna ise Bakanlar ile Milletvekillerini ve çok sayıda siyasinin katılacağını söyledi. Demokrasi nöbetlerinin tutulacağını dile getiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bu nöbetlere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağını dile getirdi.

Demokrasi nöbetlerine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehit yakınları ve gazilerle çeşitli vesileler ve programlarla bir araya geleceği de belirtildi.

Meclisteki Özel Oturuma Cumhurbaşkanı Erdoğan Katılacak

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde TBMM’de özel bir oturum düzenleneceğini dile getiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, düzenlenecek olan bu özel oturuma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımda bulunacağını söyledi.

15 Temmuz’da Yapılacak Etkinlikler

15 Temmuz’un 1. yıldönümünde Ankara ve İstanbul’da hazırlık aşaması sona eren anıtların açılacağını dile getiren Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin yanında ve 15 Temmuz Şehitleri Köprüsünün yanındaki bu anıtların açılacağını söyledi.

Adalet Yürüyüşü Hakkında

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da başlattığı Adalet Yürüyüşü hakkında yöneltilen bir soru üzerine İbrahim Kalın, Kılıçdaroğlu’nun provokasyon iddialarını yanıtlayarak, “Provokasyon girişimlerine karşı tedbirler en üst düzeyde alındı. Alınmaya devam ediyor. Biz böyle bir şeyi asla arzu etmeyiz, böyle bir şeye müsamaha da göstermeyiz” sözlerini söyledi.

Katar Krizi Hakkında

Konuşmasında Katar Krizine de değinen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Türkiye’nin Körfez Ülkeleri ile köklü ilişkilerinin olduğunu ve ülke olarak amaç ve temennimizin krizin müzakere yolu ile çözüme kavuşturulması olduğunu söyledi.

F3haber.com  | Ankara