Hakan Şükür ile Arif Erdem’in İhracı Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İlk Açıklama

Galatasaray yönetimi, geçtiğimiz gün ilk Genel Kurulda ihraç etmediği Hakan Şükür ile Arif Erdem’i, tepkiler sonrasında olağanüstü toplanarak Galatasaray üyeliğinden ihraç etti. İhraç kararının açıklanması sonrasında ihracın sebebinin açıklanması akılları karıştırdı. FETÖ terör örgütünün üyesi olmaları nedeniyle ihraç edilmeleri beklenen Hakan Şükür ile Arif Erdem’in ihraç sebebi aidatlarını ödemedikleri için olduğu açıklandı.

Haberturk Tv özel yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamasında Galatasaray yönetiminin bu ihracına değindi. Aidatlarını ödemedikleri için ihraç edildikleri yönünde yapılan açıklamada, FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesiyle ihraç edildiği gerekçesinin de bulunması gerektiğini söyledi.

Canlı yayında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili, “Doğrusu Galatasaray yönetiminin aldığı kararın aidata bağlı olarak alınmasını ben hafif buluyorum. Bunların, aidat artı FETÖ bağlantısıdır. En kötü ihtimalle, bunlar nerede yargılanıyor, yargılandığı yerden Galatasaray yönetimi bunlarla ilgili bilgi ister ve o bilgi üzerinden kararını verirdi. O çok daha asil bir duruş olurdu. Şu andaki bana göre süreci geçiştirme anlamına olmuştur. Tabii orada salonda olan şeyler falan onlar da ayrıca çirkin yaklaşımlardır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının devamında ana muhalefet partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun anayasa değişikliği maddelerini okumadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Cumhurbaşkanı ayrı partiden Başbakan ayrı partiden çıkarsa çift başlılık olmayacak mı’ gafını ise gülerek izlediğini belirtti.

F3haber.com  |  Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.