Kemal Kılıdaroğlu’ndan Taşeron İşçilere Tepki

CHP Genel Başkanı Tokatta İl Başkanları ile bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tokatta, İl Başkanları ile yaptığı görüşme sonrası bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamasında taşeron işçilere de hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine kadro meselesinin sorulması üzerine tepkisini ilginç bir şekilde dile getirdi.

Bir fabrikada yemek yiyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yemek esnasında yaşadıklarını basın mensupları ile paylaştı. Yemek esnasında taşeron bir işçinin yanına oturduğunu ve taşeron işçiye kadro meselesinin ne olacağı konusunda bir soru sorduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, işçinin sorusuna ise şu şekilde cevap verdiğini belirtti. Kılıçdaroğlu, “Biz istiyoruz ama hükumet vermiyor, görünüşe bakılırsa hiç de vermeyecek”

Bu diyaloğu basın mensupları ile paylaşan Kılıçdaroğlu, taşeron işçilere kadro verilmesini öngören görüşmelerin çıkmaza girdiğini iddia etti. Ayrıca taşeron işçilere birazda sitemde bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim dönemlerinde taşeron işçilerin oylarını AK Parti’den yana kullandıklarını ama dertlerini kendilerine yandıklarını belirtti.

AK Parti’nin kendi seçim bildirilerini örnek alarak bir seçim bildirisi yayınladığını iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, işçi ile arasında geçen diyaloğun devamında kendisine yöneltilen, ‘kadro vermezse oy kaybı yaşanmaz mı?’ sorusuna ise, yok şeklinde cevap verdiğini ve taşeron işçinin sandıkta yine kendi ayağına sıkacağını belirtti.

Taşeron işçilerin ise ümitsiz ve sabırsız bekleyişi devam ediyor.

Gündem haberlerinden, son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için f3haber’i takipte kalın.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.