Mersin ve Hatay’da FETÖ Operasyonu: 43 Gözaltı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Hatay ve Mersin’de başlatılan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında gözaltılar ve tutuklamalar devam ediyor. Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından verilen talimatlarla çok sayıda kişi, örgüt üyesi şüphesiyle gözaltına alınıyor ve gözaltına alınanlar hakkında işlemler yapılıyor.

Hatay’da ByLock Operasyonu: 30 Gözaltı

Hatay’da devam eden Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında terör örgütünün kriptolu haberleşme programı ByLock’u kullandıkları belirlenen 30 kişi gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz sonrasında başlatılan ve kararlılıkla sürdürülen FETÖ/PDY soruşturmasında haklarında yakalama kararı çıkartılan ve emniyete bu yönde talimat verilen isimlerin evlerine eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda ByLock’u kullandıkları tespit edilen ve yayımlanan KHK’lar ile mesleklerinden ihraç edilen aralarında asker, polis, belediye çalışanı ve katiplerin olduğu 30 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler, ifadelerinin alınması için emniyete götürüldü.

Mersin’de FETÖ Operasyonu: 13 Asker Hakkında Gözaltı Kararı

Mersin’de devam eden Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında, terör örgütü ile bağlantısı olduğu tespit edilen 13 asker hakkında gözaltına alınmaları için yakalama kararı verildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında 7’si subay, 4’ü astsubay ve 2’si uzman çavuş rütbesinde olmak üzere toplamda 13 askerin terör örgütü FETÖ ile bağlantısının olduğu tespit edildi. Örgüt bağlantısı tespit edilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kimlikleri belli olan bu kişilerin yakalanması için talimat verildi. 9 ayrı ilde bu askerlerin yakalanması için operasyonlarda düğmeye basıldı.

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.