Piyasalarda Son Durum , Döviz Kuru ve Altın Fiyatları 4 Ekim 2016

Döviz kuru ve altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu? İşte piyasalarda son durum ve altın ile döviz kuru fiyatları.

Darbe girişimi sonrasında şok geçiren piyasalar, daha sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yayımlanan tedbirler ile piyasalar facianın eşiğinden kurtarıldı. Ancak hemen sonrasında Moody’s tarafından bazı açıklamalar yapıldı. Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu tarafından yapılan Türkiye’de yatırım ortamı açıklaması sonrasında piyasalar tekrar eksi yönde seyir gösterdi.

Moody’s açıklamaları sonrasında piyasalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Perez arasında geçen ve olumlu sonuçlanan Türkiye Rusya ilişkileri sonrasında piyasalar, özlenen eski günlerine tekrar dönüş yaptı.

IMF’den Türkiye Açıklaması

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından Türkiye’nin büyüme tahminlerine yönelik son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Türkiye’nin büyüme tahmini, bu yıl için 0.5 oranında düşürülerek yüzde 3.3 seviyesine çekildi. Öte yandan yapılan açıklamada gelecek sene için ise büyüme tahminleri 0.2 puan düşürüldü ve yüzde 3 seviyesine getirildi. Bu açıklama ve büyüme tahminlerinin düşürülmesi sonrasında ise Türkiye kanadından yapılacak olan açıklama beklenmeye başlandı.

Altın Fiyatları

Bu gelişmeler sonrasında ise altın fiyatları, yatay seyrini sürdürüyor. Darbe girişiminden hemen sonra 130 TL civarına kadar yükseldi. Ancak, daha sonra yapılan hamleler ile tekrar eski düşük seviyelerine düşürüldü. İşte kapalı çarşıda altın fiyatları:

Gram altın 125.28 TL’den alınırken, 125.30 TL’den satışa sunulmaktadır.
Çeyrek altın 200.82 TL’ye alınırken, 205.84 TL’ye satılmaktadır.
Yarım altın 401.63 TL’ye alınırken, 411.68 TL’ye satılmaktadır.
Cumhuriyet altını 835.39 TL’ye alınırken, 848.01 TL’ye satılmaktadır.

Döviz Kuru

Serbest piyasada dolar 3.0610 TL’ye alınırken, 3.0617 TL’ye satışa sunulmaktadır.
Serbest piyasada euro 3.4307 TL’ye alınırken, 3.4316 TL’ye satılmaktadır.
İngiliz Sterlini ise 3.9003 TL’ye alınırken, 3.9023 TL’ye satılmaktadır.

f3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.