Piyasalarda Son Durum ve Döviz Kuru ile Altın Fiyatları

Altın fiyatları ne kadar oldu? Döviz kuru ne kadar oldu?

Piyasalarda son durum ve Türkiye ekonomisi haberleri f3haber’de. İşte piyasalarda son durum ve altın ile döviz kurlarının son işlem hacimleri.

15 Temmuz gecesi meydana gelen ve millet ile Emniyet’in sırt sırta verip büyük bir dirençle karşı koyarak püskürttüğü darbe girişimi sonrasında Türkiye ekonomisinin çok büyük bir gerileme göstereceği ve ekonominin uzun bir süre düzelmeyeceği iddiaları ortalıkta çokça dolaşmaktaydı. Ancak bu iddia ve tahminlerin aksine, Türkiye ekonomisi alabileceği en düşük zararla bu süreci atlatmaya çalışmış ve bunda da gayet başarılı olmuştur.

Darbe girişimi sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından anında çıkartılan ve Bankaların durumdan etkilenmemesi için açıklanan karar ile olası bir banka krizinin önüne geçilmiştir. Bu açıklamanın ardından ise Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s bir açıklama yaptı. Moody’s tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de yatırım ortamına yönelik eksi not verildi. Bu açıklama sonrası piyasalar kısa süreli bir çalkantı geçirmiş olsa da, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından tutanak verilerine göre yapılan açıklamada faizlerin olumlu yönd seyir edeceğinin açıklanması sonucu piyasalar tekrar istenilen seviyelere çıktı.

Altın Fiyatları ve Döviz Kurları

Darbe girişimi sonrasında altın fiyatları son ayların en yüksek seviyelerine kadar çıktı ve bu seviyede oldukça uzun bir süre kaldı. Ancak süreç sonrasında atılan adımlar ve konu üzerinde yapılan açıklamalar altın fiyatlarını tekrar istenilen seviyelere getirmeye başladı. Serbest piyasada dolar ve euro ise 15 Temmuz’dan sonra 3 TL civarında seyretti.

xxx                                     Alış          Satış
Gram Altın                      127.24     127.31
Çeyrek Altın                    203.37    207.99
Yarım Altın                     405.48    415.98
Cumhuriyet Altını         841           851
Tam Altın                        813.51     829.43
Dolar                                2.9828    2.9830
Euro                                 3.3402    3.3408

F3HABER.COM

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.