Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alımı Müjdesi Geldi

Atama bekleyen binlerce sağlık personele beklenen müjde bugün verildi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaptığı son dakika açıklamasında bakanlığa personel alımına ilişkin tarih verdi.

Ceyhan Kültür Merkezinde Gençlik Kürsüsü adlı programda gençler ile bir araya gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaptığı açıklamasında ilk başta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğluna tepkisini dile getirdi. Bakan Akdağ, yaptığı açıklamasında ana muhalefet liderini hedef alarak, “Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Devlet Bahçeli’nin Yenikapı’da yaptıkları ‘15 Temmuz Ruhunu Koruma’ mitinginden kısa bir süre 15 Temmuz ruhunu bir kenara bırakıp FETÖ çetesinin adeta koruyucusu haline geldi” ifadelerini kullandı.

TBMM’deki Anayasa Maddeleri Tartışması

Türkiye gündeminin ana maddesi olan ve 16 Nisan günü yapılacak halk oylaması ile sona erecek olan referandum sürecine de değinen Bakan Akdağ, anayasa değişikliği görüşmelerinde TBMM’de geçen olayları da aktardı. Değişiklik maddelerinin TBMM Genel Kurulunda oylandığı sırada yaşananları aktaran Recep Akdağ, CHP ve HDP’nin kürsüyü işgal ettiği söyledi ve konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Şimdi biz bu değişikliği hazırlarken maddeleri meclise getirip komisyonlarda görüştürüp sizlerin oylarına sunduk. Önce meclis komisyonunda kavga çıkardılar pet şişeler fırlattılar. HDP ile kol kola girip bunu beraber yaptılar. Meclis kürsüsünü işgal ettiler. Ve daha birçok şey yaptılar. Dikkat edin bütün tarihinde olduğu gibi CHP milletine güvenemediği için bu engelleri çıkardı. Biz anayasayı mecliste değiştirip o işi bitirmiyorduk ki size getiriyorduk. Ama Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının yaptıkları şu oldu milletten korktuklarını bir kere de bu 16 Nisan referandumuna götüren günlerde görmüş olduk. Buna hiç şaşırmadık.”

Atama Bekleyen Sağlıkçıları Sevindiren Haber

Bakan Akdağ’ın yaptığı konuşma esnasında, programa katılan sağlık öğrencilerinin ve mezunların personel alımı için yaptığı çağrıya cevap veren Bakan Akdağ, “Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.” sözlerini söyledi.

F3haber.com  |  Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.