Kategoriler
GÜNDEM

TSK: Bin Kilometre Alan DAEŞ’ten Temizlendi

TSK, Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili, 3 bölgenin daha kontrol altına alındığını ve bin kilometrekare alanın DAEŞ Terör Örgütü’nden temizlendiğini duyurdu.

44’üncü gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı’na ilişkin bugün yapılan açıklamada DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidin bertaraf edilerek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla operasyonun başlatıldığının tekrar altı çizilirken kontrol altına alınan bölgelerde yoğun mayın temizleme faaliyetinin icra edildiği belirtildi.

Suriyeli muhaliflerden oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından ele geçirilen ve karadan ve havadan ateş desteği sağlanan operasyonlar kapsamında Rai’nin güneybatısında bulunan Mazrat El Ala, Aziziye ve Kabtan bölgelerinin meskun mahal (yerleşim bölgesi) dahil olmak üzere terör örgütlerinden arındırıldığına yer verildi.

118 Yerleşim Yeri Temizlendi

Operasyonun başlangıcından beri 118 bölgenin terör örgütlerinden temizlendiğinin vurgulandığı açıklamada, bugüne kadar 943 hedefe 7 bin 432 fırtına obüsü atışı, roket atışı ve havan atışı yapıldığı, bin 583 de tank atışı ile muhalif grupların önünün açıldığı vurgulandı.

Böylece bugüne kadar 118 yerleşim yerini kapsayan yaklaşık bin kilometrekarelik alan kontrol altına alındı.

Sıcak Yemek Veriliyor

Bugün yaşanan çatışmalar kapsamında uçaklarla 8 hedefe 10 bomba atılığı kaydedilirken, bu hava harekatı kapsamında 3 DAEŞ terör örgütü mensubunun öldürüldüğü, 28 mayın ve 10 EYP (El Yapımı Patlayıcı)’nin de etkisiz hale getirildiğine yer verildi. Ele geçirilen bölgelerde Kızılay ve AFAD ekipleri tarafından günde üç öğün sıcak yemek verildiği bildirildi.

“TSK: Bin Kilometre Alan DAEŞ’ten Temizlendi” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.