Tunceli Valisi Şehit Aileleri ve Askerleri Ziyaret Ederek Göreve Başladı

Geçtiğimiz gün Bakanlar Kurulu tarafından alınan ve Cumurbaşkanı Erdoğan’ın onayı ile Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kadıköy Kaymakamı görevi yapan Tuncay Sonel, Tunceli Valiliği görevine atandı. Kararname ile Tunceli Valiliği görevine gelen Sonel, göreve başladığı ilk gün şehit aileleri ve gücenlik güçlerini ziyaret etti.

Tunceli Valisi olarak atanan Cali Tuncay Sonel, 30 Haziran Cuma günü kente geldi. Kente gelen Sonel, ilk ziyaretini Tunceli-Elazığ sınır bölgesinde bulunan Elmalı Jandarma Karakoluna yaptı. Karakola gelen Vali Sonel, burada askerlerle görüştü. Burada jandarmalarla görüşen Vali Sonel, buradaki ziyaretinin ardından kent merkezine doğru yola çıktı. Kent merkezine gelen Vali Sonel, Cumhuriyet Mahallesinde ikamet etmekte olan ve 2011 senesinde Van’da şehit olan Jandarma Er Ayhan Coşkun’un ailesine ziyarette bulundu. Şehidin evine gelen Vali Sonel, hem evde bulunan hem de sokakta bulunan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Tunceli’de yaptığı ziyaretinde konuşan Vali Sonel, Tunceli halkını kucaklamaya geldiklerini dile getirdi. Tüm halkı kucaklayacaklarını dile getiren Vali Sonel, öncelikle şehit ailelerini, gazi ve yaşlılar ile yetim ailelerini ziyaret ettiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Ziyarette hepsiyle tanıştım. Tunceli’de devletin sıcak eli her daim şehit ailelerimize, gazilerimize, yetimlerimize, güvenlik güçlerimiz ile yoksul vatandaşlarımıza uzanacaktır. Esnafımızın yanında olacağız, yetim vatandaşımızı, yoksul vatandaşımızı asla ihmal etmeyeceğiz. En küçük sorunda Tuncelili vatandaşlar 24 saat bizzat beni arayarak sorunlarını bildirerek ve hızlı bir şekilde sorunları çözmek için gayret göstereceğiz. Yani devletin şevkatli ve sıcak elini Tunceliler hep hisedecek bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.”

F3haber.com  | Ankara

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.